Karty Lenormand
 

..::TAROT::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::CYGAŃSKIE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::KLASYCZNE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::LENORMAND::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady


        O mnie
    www.wrozbita.pl
        Kontakt
        Księga Gości
        Chat
        POLECAM

Top 150 Stron Ezoterycznych

 
  •  KARO  •  PIK  •  TREFL  •  KIER  • 

Karty Lenormand i ich opis wróżbeny w rozkładzie

As trefl - Ostatnie zmagania Jazona o złote runo
Karta ta symbolizuje ostatnie wysiłki na drodze do sukcesu. Nie zapowiada ona pojawienia się jakiś przeszkód czy konfliktów. Wszyscy konkurenci i przeciwnicy zostali usunięci. Poniesione nakłady i wkład pracy zostaną wynagrodzone, sukces zapewniony.
Cześć dolna po prawej stronie: Jazon i Medea spacerują w sali balowej.
Ten róg karty pokazuje nam cieszenie się owocami swojego zwycięstwa. Niekiedy może wskazywać na imprezy, gdzie mogą zostać nawiązane kontakty towarzyskie. W sprawach zawodowych nie wszystko idzie tak jak byśmy chcieli. A w sprawach uczuciowych wzajemne wyręczanie się z obowiązków.
Cześć dolna po lewej stronie: Jazon i Medea na pokładzie okrętu.
Ten róg karty mówi o tym że nadszedł czas rzucenia cumy i wyjścia w może. Może to być powrót do spraw odłożonych na później ale już z bagażem nowych doświadczeń. Róg ten oznacza pomyślny wyjazd lub podróż.
Planeta: Słońce - stanowi symbol światła i życiodajnej energii. Duchowe jądro, siły życiowe, wyższy ideał życia.
Kwiaty: bratki, stokrotka, dzwonek.
Bratki - stanowią symbol refleksyjności i zadumy.
Stokrotka - stanowi symbol niewinności, szczerej miłości i bezgranicznego oddania.
Dzwonek - to symbol gadulstwa.

Król trefl - Fineus i Argonauci
Karta ta symbolizuje najczęściej mężczyznę starszego od pytającego wykształconego i mądrego. Osoba taka jest zazwyczaj gotowa nam pomóc i śmiało możemy jej poświęcić swoje problemy. W ogóle karta ta mówi o cennej radzie którą otrzymamy.
Dolna cześć karty po prawej stronie: Gołąb przed skałami.
Róg tej karty oznacza niebezpieczeństwo w najbliższej przyszłości. Napotkacie wielkie trudności i będziecie musieli się zmagać z nimi oraz poważnymi przeciwnościami losu. Jednak słuchajcie rad a poradzicie sobie ze wszsytkim.
Część dolna po lewej stronie: Gołąb przeleciał między skałami.
Róg tej karty mówi o pokonaniu przeszkód, może wskazywać na przeżycia psychiczne. To co najcięższe i najtrudniejsze jest już za nami.
Planeta: Saturn - symbolizuje doświadczenie, kontrolę, upływ czasu a także cierpienie. Nazywa się go planetą przeznaczenia. Planetą długu deficytu, ciężkiej pracy, realizmu. Także zasada ograniczenia ponieważ Saturn ogranicza wszelkie procesy ekspansji, nadaje surową formę.
Kwiaty: Miłek letni, gorczyca, mak.
Miłek letni - stanowi symbol młodej męskiej urody.
Gorczyca - stanowi symbol oczyszczających cierpień.
Mak - stanowi symbol oszołamiającego piękna - niektórzy uważają mak za symbol lenistwa.

Dama trefl - Hesperydy strzegą drzewa ze złotymi jabłkami
Karta ta wskazuje zawsze na wpływ kobiet lub na rozwój badanego problemu. Może to być siostra, koleżanka, żona. Karta ta może symbolizować dobrą i szczerą kobietę. Jej pojawienie się w rozkładzie może oznaczać że jest gotowa służyć pomocą w interesach.
Część dolna po prawej stronie: Kobieta trzyma wachlarz.
Ten róg karty wskazuje na lekkie, powierzchowne kontakty. W niektórych problemach wskazuje na subtelność, wyrafinowanie.
Część dolna po lewej stronie: Pantera przed lustrem.
Ten róg karty stanowi ostrzeżenie przed kobietą. Nie potrafi panować nad swoimi uczuciami jej wyobrażenie o moralności i obowiązku mogą znacznie odbiegać od naszych przekonań. W sensie ogólnym wskazuje na rozrzutność, rozwiązłość, swobodę, lekkomyślność.
Planeta: Wenus - w astrologii uważana jest za symbol pomyślności i pomyślną planetę. Symbolizuje system wewnętrznych przekonań, wartości, urok, czar, delikatność, cnotliwość.
Kwiaty: Pachnący groszek, kukurydza, róża hodowlana.
Pachnący groszek - symbol subtelności i prostoty, naiwności, bezbronności.
Kukurydza - symbolizuje obfitość.
Róża hodowlana - jest symbolem miłości i piękna zaś wśród ludzi symbolizuje głęboką radość i smutek.

Walet trefl - Melanion, ścigany przez Atlantę, upuszcza złote jabłka
Karta ta wskazuje na eleganckiego i uprzejmego młodego człowieka który jest zdolny do różnych wybiegów i podstępów aby osiągnąć swój cel.
Część dolna po prawej stronie: Starzec składa obietnice młodej dziewczynie.
Mistrzowskie wykorzystanie sprytu i wybiegów dla swoich własnych i egoistycznych celów. Należy się wystrzegać oszustwa i zwrócić uwagę bo ktoś chce nas wykorzystać. W uczuciach symbolizuje lekkomyślne, powierzchowne i nietrwałe związki.
Część dolna po lewej stronie: Rydwan Afrodyty ciągnięty przez wróble.
Ten róg karty mówi o namiętnych pragnieniach miłosnych, opętaniu. Należy zachować ostrożność mknąć w rydwanie afrodyty. W życiu zawodowym ten róg karty symbolizuje wszystko co sprzyja twórczym profesjom. Niekiedy może stanowić zwiastun służbowego romansu.
Gwiazdozbiór: Mały koń. Niewielka konstelacja położona obok Pegaza.
Stworzenie pierwszego konia przypisuje się Posejdonowi. Jak mówi legenda wyrzeźbił go trójzębem w skale Akropolu. Koń jest świętym zwierzęciem przyjaciela i pomocnika a także siłę i grację.
Kwiaty: zawilec, mięta, fasola.
Zawilec - symbol beztroski, niefrasobliwości.
Mięta - symbolizuje żar uczuć.
Fasola - fasolę wykorzystywano w starożytnej Grecji w losowaniu np.: przy mianowaniu urzędników. Było to związane z wiarą że w fasoli przebywają dusze zmarłych.

10 trefl - Odyseusz i Diomedes w obozie wroga
Karta ta pokazuje że sytuacja układa się w sposób szybkiego podejmowania decyzji, brania na siebie odpowiedzialności. Karta ta nie wybacza słabości i nie usprawiedliwia błędów. Mówi o dążeniu do przezwyciężenia wszystkich przeciwności. Wróży ona sukces w ryzykownym interesie.
Cześć dolna po prawej stronie: Patroklos raniony przez Hektora.
Ten róg karty stanowi przestrogę że klęska może dosięgnąć w każdym momencie, kiedy od długo oczekiwanego zwycięstwa dzieli tylko jeden krok. W pracy oznacza że nasz wysiłek idzie w niwecz. Oznacza trudną sytuację materialną.
Część dolna po lewej stronie: Kiść winogron.
Ten róg karty może stanowić ostrzeżenie przed możliwością zdrady najbliższych nam ludzi. W interesach idzie dobrze ale należy być ostrożnym bo ktoś pod nami dołki kopie.
Gwiazdozbiór: Jednorożec. Równikowa konstelacja na północ od Dużego Psa. Czarny róg jednorożca to symbol samczego popędu i cierpień, symbol nieposkromionego dążenia do niedosiężnych ideałów i pokornej wstrzemięźliwości. Jednorożec to symbol tego czym jest życie człowieka.
Kwiaty: bazylia, niezapominajka, tytoń.
Bazylia - symbolizuje nienawiść, wstręt, odrazę.
Niezapominajka - to kwiat tęsknoty, symbol wiernej miłości między mężem a żoną.
Tytoń - Indianie przypisywali jemu marzenia i rozmyślania.

9 trefl - Hera wysyła raka aby ten ukąsił Heraklesa kiedy zabijał on Hydrę Lernejską
Karta ta wzywa do wykonywania swojej pracy ofiarnie z poświęceniem i stawianiu czoła wszelkim trudnościom. Karta ta zachęca aby nie obawiać się przyjęcia na swoje barki odpowiedzialności, wszystkie trudności, jakie się pojawią i jakie zostaną przezwyciężone. W uczuciach oznacza emocjonalną skrytość. W pracy i finansach karta ta wzywa do staranności oraz trzymaniu się litery prawa nawet z uszczerbkiem dla prowadzonych obecnie interesów.
Cześć dolna po stronie prawej. Żyd liczy swoje pieniądze.
Róg tej karty w uczuciach mówi o materialnym zainteresowaniu utajnionych motywach majątkowych. Znaczenie korzystniejszy jest ten róg karty kiedy rozpatrujemy problemy finansowe i zawodowe. Wtedy zapowiada ona pożyczkę na duży procent, dużą transakcje finansową albo dobry zarobek.
Cześć dolna po lewej stronie. Azjata handluje daktylami.
Ten róg szczególnie sprzyja przedsięwzięciom związanym z handlem. Plany zostaną zrealizowane można także oczekiwać awansu. Sukces i dochód. W pytaniach o uczuciach ten róg karty wskazuje że związek będzie budowany na zasadzie wzajemnego wykorzystywania się.
Zodiakalny gwiazdozbiór raka.
Główną gwiazdą w tej konstelacji jest Sertan - są to jego kleszcze. Obdarza on człowieka ekscentrycznym, niezrównoważonym drażliwym charakterem. Zapowiada duże rozczarowania w życiu, duchowe rozterki, lęki, obawy, straty, wrogość, kłótnie oszustwa.
Kwiaty: jaskier, mlecz, piołun.
Jaskier - symbolizuje rozłąkę i zawiedzione nadzieje.
Piołun - w mitologii rosyjskiej to ochrona przed plugastwem, diabłem. W ludowych wierzeniach piołun kojarzono z sierocą udręką, z losem żołnierza, z więzieniem. We współczesnym języku kwiatów piołun stanowi symbol zapomnienia.
Mlecz - symbolizuje wielki talent.

8 trefl - Mistrz między dwiema lampami filozoficznymi
Karta ta pokazuje że należy wsłuchać się w wewnętrzne odczucia. Teraz konieczne jest dokonanie wyboru podjęcia decyzji i zostanie to dokonane w najlepszy z możliwych sposobów. Karta jest pomyślna dla wszelkich form współpracy i kooperacji.
Cześć dolna po prawej stronie: Materia statyczna i dynamiczna zostaje rozdzielona.
Ten róg karty wskazuje na okres kiedy to jeden bardzo istotny okres zakończył. Oznacza on zamknięcie pewnego okresu pracy. Teraz można odpoczywać. Niekiedy może wskazywać na przeciągający się urlop, zastój w interesach, nadmierną pasywność albo ogólne zamrożenie planów. W uczuciach stabilizacja i rutyna. W sprawach finansowych nie dzieje się nic złego ani dobrego.
Część dolna po lewej stronie: Mieszanka materii statycznej i dynamicznej.
Ten róg karty wskazuje na burzliwe wydarzenia. Problemy rozwijają się szybko a w bieg wydarzeń wciągane są nowe osoby, mają miejsce niespodziewane sytuacje. W uczuciach romans rozwija się burzliwie.
Gwiazdozbiór: Wielka niedźwiedzica - wielka konstelacja półkuli północnej. Alfą niedźwiedzicy jest gwiazda Dubhe co w języku arabskim oznacza niedźwiedź. Przypisuje się jej niszczycielską siłę. Betą wielkiej niedźwiedzicy jest Merak - bok wielkiej Niedźwiedzicy. To druga co do wielkości gwiazda tego gwiazdozbioru. Obdarza ona zdolnościami przywódczymi.
Kwiaty: Grzyby - trzecie królestwo.
Grzyby przygotowują miejsce, niezbędne dla pojawienia się nowych organizmów i odnowy życia.

7 trefl - Pan pragnie wznieść się na niebo
Karta symbolizuje zręcznego rzemieślnika z pretensjami do miana artysty. Należy pamiętać aby nie wykazywać wyższości w obcej dziedzinie a raczej starać się wykonywać tą pracę w której jesteście państwo mistrzem. W uczuciach należy pamiętać ze kogo symbolizuje ta karta to wytrawny uwodziciel. W sprawach zawodowych pomyślna karta.
Cześć dolna po prawej stronie: Rzemieślnik trzyma narzędzie.
Róg tej karty informuje nas o zręcznym wykonaniu swojej pracy i pewnym poziomie mistrzostwa. Praca czysto altruistyczna. Typowy dla naszych czasów przypadek – wysoko kwalifikowani specjaliści wykonują swoją pracę a ich skrajnie niska płaca może zostać w ogóle nie wypłacona.
Cześć dolna po lewej stronie: Iskrzący się piec.
Karta ta stanowić zapowiedź że na naszej drodze napotkacie różne przeszkody, które będą hamować rozwój interesów.
Gwiazdozbiór Koziorożca: w tym gwiazdozbiorze tym warto zwrócić uwagę na gwiazdy Deneb i Algeti. Zgodnie z tradycją jest to gwiazda doradców i ludzi którzy cieszą się zaufaniem.
Kwiaty: kasztan, petunia, róża.
Kasztan - zawiera w sobie siły Wenus i Jowisza. Należy je zbierać w drugiej i tzreciej kwadry księżyca od wschodu słońca do południa.
Petunia - dawne zielniki przypisywały jej właściwości ochrony przed upiciem się.
Róża - Zgodnie z tradycją żydowską Żydzi uważali że róża wyrosła z niewinnie przelanej krwi Abla i dlatego też powinna ona stanowić ozdobę każdej kobiety.

6 trefl - Parys i Menelaos przed pojedynkiem
Karta ta mówi że sytuacje układają się niepomyślnie. Przypadek sprawi że nie dojdzie do zgody - rozmowy utkną w martwym punkcie a sprzeczności zaczną się pogłębiać. Karta zaleca rozwagę i panowanie nad emocjami.
Cześć dolna po stronie prawej. Wykradziony paliadon.
Róg tej karty wskazuje na niewielkie zwycięstwo. Przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia celu. W uczuciach chwilowe zawieszenie broni a w życiu zawodowym szansa na osiągniecie sukcesu i wzmocnienia swojej pozycji.
Cześć dolna po lewej stronie: Achilles gra na lirze.
Karta ta oznacza odkładanie spraw na później lub rozwiązania problemów. Wskazuje na długotrwałą przeciągającą się wrogość. Samotność, apatia, smutek.
Gwiazdozbiór: Wężownik. Konstelacja północnej półkuli nieboskłonu.
Gwiazdozbiór składa się z 16 gwiazd widzialnych, najjaśniejszą z nich jest Ras Alhague co w języku arabskim oznacza głowa zaklinacza węży. Ludzie w wyrażonym wpływem tej gwiazdy często beztrosko i niefrasobliwie traktują zażywanie leków halucynogennych, nie mogą się powstrzymać przed zażywaniem środków pobudzających i wszelkich słodkości. Są zagrożeni epidemiami.
Kwiaty: wierzba, naparstnica, macierzanka.
Wierzba - to drzewo stanowiące symbol religijności i setymentalizmu.
Naparstnica - stanowi symbol zdecydowania.

5 Trefl - Parys ucieka z Heleną, żoną Menelaosa
Karta ta zapowiada popełnienie wielkiego grzechu - jakim jest zdrada przyjaciela. Wielka kłótnia, rozpad więzi, przyjaźni. Nadużycie zaufania. W miłości wskazuje na zdradę. Uczucia zostaną poddane ciężkiej próbie. W strefie finansowej karta wzywa do czujności i ufania tylko sobie. Wskazuje na oszustwo, straty materialne, kradzież.
Część dolna po prawej stronie: Agamemnon i Menelaos.
Róg tej karty wskazuje na niebaczenie do zgody i pragnienie rozpoczęcia konfliktu. Wszystkie wysiłki pokojowe są bezowocne. Rozmowy nie przyniosą upragnionego rezultatu i obie strony wstąpią na ścieżkę wojenną. Nie czyńcie to co planujecie. W uczuciach konflikt, zerwanie.
Cześć dolna po lewej stronie: Helena błaga bogów.
Ten róg karty mówi o skrusze ale niestety niczego nie da się zmienić. Pozostaje nic innego jak przyjąć zapłatę za swoje błędy. W uczuciach smutek, żal i samotność. Ten róg karty w finansach zapowiada trudną sytuację i gorzki żal popełnionych błędów. Jak nigdy przedtem jest potrzebny rozsądek.
Planeta: Mars - symbolizuje siłę popędów, energię, wolę człowieka, działanie, ale także gniew i przemoc. W astrologii babilońskiej uważany za najbardziej niesprzyjającą planetę.
Kwiaty: lipa, przytulia, lizychtion kamczacki.
Lipa - symbolizuje towarzyskość. Jej dni są obchodzone przez Druidów od 4 do 8 lutego i od 11 do 20 marca.
Przytulia - w starożytności stosowany jako lek przeciw histerii i epilepsji. W medycynie ludowej używa się go jako środka przeciw biegunce.
Lizychtion kamczacki - stanowi symbol piękna zewnętrznego - maskującego szpetotę.

4 trefl - Mistrz i lampa filozoficzna
Karta ta jest niekorzystna i niepomyślna przy rozpatrywaniu problemów życia osobistego. Stanowi zapowiedź nieszczęśliwego małżeństwa. Karta ostrzega także przed niebezpieczeństwem które tkwi w nadmiernej namiętności i fascynacji.
Cześć dolna po prawej stronie: mężczyzna odwiedza kobietę lekkich obyczajów.
Ten róg karty mówi o dominacji korzystnego interesu. Sytuacja kiedy każdy dąży do wykorzystania swego otoczenia w imię własnych interesów nie dając niczego w zamian.
Cześć dolna po lewej stronie: Pisząca kobieta.
Ten róg karty mówi o pragnieniu wywarcia pozytywnego wrażenia i zachowania dobrej reputacji za wszelką cenę. Opanowanie i rozwaga ale i cynizm, bigoteria, pycha, snobizm.
Gwiazdozbiór: Andromeda. Konstelacja półkuli południowej.
Andromeda była córką króla Etiopii Kefeusza i Kasjopei którą ojciec zmuszony złożyć w ofierze potworowi Ketosowi nasłanemu przez Posejdona w charakterze kary za śmiałość Kasjopei. Dlatego została ona umieszczona wśród gwiazd dzięki Atenie i przypomina nam o czynach Perseusza.
Kwiaty: mezenbriantemun, dziurawiec, floks, szarotka.
Mezenbriantemun - kryształowe ziele. Liściasty sukulent przypominający kaktus. Pochodzi z Republiki Południowej Afryki.
Dziurawiec - stanowi symbol duchowej czystości, eliksiru życia.
Floks - stanowi symbol pamięci i wierności.
Szarotka - stanowi symbol wiecznej młodości. Jej święto obchodzone przez Druidów od 23 do 31 grudnia.

3 trefl - Mistrz bada działanie lampy filozoficznej
Karta ta często mówi o próbach na jakie wystawia nas los. Proces rozpoczął się i teraz i nie uniknione są trudności i konflikty. Ale trzeba przez to przejść. W związkach miłosnych drobne konflikty i różnice zdań nie do uniknięcia. W sprawach zawodowych problemy które zostaną rozwiązane z marszu.
Cześć dolna po stronie prawej. Terminus.
Ten róg karty mówi o konieczności zajęcia określonego stanowiska we wszystkich dziedzinach. Należy ograniczyć liczbę potencjalnych możliwości. Nie angażować się w cudze sprawy. Może oznaczać podział majątku.
Cześć dolna po lewej stronie: Trzy córki duchownego.
Ten róg karty informuje, że znajdujecie się Państwo pod opieką opatrzności. Pomyślność, łatwy sukces. Kontakty rozwijają się łatwo i spontanicznie. Spotkania przynoszą radość. Fortuna sprzyja. W interesach powodzenie.
Gwiazdozbiór: Hiady. Skupisko gwiazd w kształcie litery V w gwiazdozbiorze byka. W astrologii uważa się że to skupisko gwiazd jest zapowiedzią deszczu, skądinnąd jego wschód na początku listopada przypada na początek pory deszczowej. Uważa się też że wpływ tych gwiazd obdarza skrajną impulsywnością i zmysłowością.
Kwiaty: ślazówka, oliwka, iwa.
ślazówka - stanowi symbol wyszukiwania i subtelności.
Oliwka - stanowi drzewo oliwkowe - drzewo przeznaczenia młodych małżonków.
Iwa - to symbol tajemniczości i melancholii, symbol deszczu, gracji kobiety, jej smukłej talii. Druidzi obchodzili dni iwy od 3 do 12 września.

2 trefl - Boginie wydobywają złoto z rzeki
Karta ta może oznaczać prezenty, spadek lub po prostu szczęśliwy zbieg okoliczności. W życiu osobistym spotkanie z człowiekiem który stanie się nam przeznaczony. W życiu rodzinnym dostatek i miłość.
Cześć dolna po prawej stronie: Ptak stara się osiągnąć wyżyny skał.
Róg tej karty pokazuje osiągnięcie sukcesu ale konieczne jest podjęcie wysiłku dla pełnego zakończenia spraw rozpoczętych. Proszę nie zatrzymywać się w połowie drogi bo podążamy właściwą drogą i we właściwym kierunku.
Cześć dolna po lewej stronie: Ptak na wyżynach skał.
Pomyślne zakończenie, osiągnięcie celów, sukces i sława. Ten róg karty mówi o pełnym sukcesie w dowolnych sprawach. Niekiedy może wskazywać na wysoką pozycje społeczną, udaną karierę. Efektywna i uzyskana we właściwym czasie pomoc finansowa, udane inwestycje.
Gwiazdozbiór: Lutnia. Konstelacja półkuli północnej. Ten gwiazdozbiór należy do muz. Według legendy Hermes jako pierwszy skonstruował Lutnię wykorzystując przy tym pancerz żółwia i żyły byków Apollina.
Kwiaty: Pszenica, szafran, jesion.
Pszenica - stanowi symbol bogactwa.
Jesion - to święte drzewo w przyzywaniu deszczu.
Szafran - Młodzieniec Krokos współzawodniczył w miotaniu dysku z Hermesem. Bogom było na rękę aby dysk przypadkowo ugodził jego samego. Krokos odszedł do świata cieni, ale powstał jaskrawy kwiat (krokus - szafran) jako pamiątka bezsensownej ofiary.

  •  KARO  •  PIK  •  TREFL  •  KIER  •