Karty Lenormand
 

..::TAROT::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::CYGAŃSKIE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::KLASYCZNE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::LENORMAND::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady


        O mnie
    www.wrozbita.pl
        Kontakt
        Księga Gości
        Chat
        POLECAM

Top 150 Stron Ezoterycznych

 
Rozkłady Lenormand

Interpretacja kart Lenormand zasadniczo różni się od interpretowania innych znanych nam kart jak Tarot, karty klasyczne, czy runy. Przy interpretowaniu kart Lenormand nie używamy kart w pozycji odwróconej. O tym czy karta będzie miała pozytywny wydzwięk lub negatywny będzie zależało od mitu reprezentującego kartę i jego znaczenia. Pracę z kartami należy rozpocząć od prostych rozkładów nie skąplikowanych a dopiero z czasem nabyć umiejętności i poznania znaczeń należy przechodzić do rozkładów bardziej rozbudowanych. Wielu z was może ogarnąć ochota na ominięcie prostych rozkładów i przejścia do trudniejszych sekwencji. Nie należy tego robić gdyż duża ilość symboli i mitów każdej z kart spowoduje przysłowiowy galimatias i szybko się zniechęcicie do rozkładu i poznawania tych kart. Interpretację rozkładu rozpoczynamy od odczytania pojedynczych kart a następnie łączymy każdy mit karty w całość tak aby utworzył się film fabularny. Należy uchwycić wibrację rozkładu jako całość a nie wdawać się w detale karty. Detale karty to dodatek do mitu karty w zależności od rozkładu i interpretacji. Korzystamy z jego znaczeń lub nie o tym decydujemy my.

Rozkład - Droga rozwoju

To najprostszy rozkład kart który służy do badania dowolnego problemu. W tym rozkładzie korzystamy z całej talii kart 52 karty. Karty jokery (pytającego) odkładamy na bok. Po wymieszaniu tali kart i zrozłożeniu na stole układamy je w nastepujący sposób:
Karta 1. symbolizuje wydarzenia z niedalekiej przeszłości.
karta 2. możliwośći rozwiązania problemu. Może to być czyjaś pomoc w przypadku kart pomyślnych lub na przeciwności w przypadku kart niepomyslnych.
karta 3. karta symbolizuje samego pytającego lub charakteryzuje badany problem.
karta 4. Plany, pragnienia, lub rada.
karta 5. Przyszłość. Ostateczny rezultat.


1

2

3

4

5


Rozkład - Krzyż

To rozkład, który uczy prawidłowej sytuacji w rozwiązywaniu problemów. Wyciagamy z talii 2 karty - jokery i ta która się podoba wróżącemu sobie kładziemy w środku rozkładu, drugą odkładamy na bok. Losujemy 10 kart i układamy je jak poniżej.
Sekwens pierwszy. Pozycja ta odkrywa najbardziej znaczące wpływy z przeszłości. Pierwsze trzy karty reprezentują 1, 2, 3 reprezentują sekwens pierwszy. W karcie 1 odczytujemy środkowy wizerunek czyli mit karty. W karcie 2 prawy dolny obrazek a w karcie 3 lewy dolny obrazek.
Sekwens drugi. Pozycja tych kart da nam radę jak należy postąpić i jakich zasad się trzymać. W karcie 4 rozpatrujemy znaczenie gwiazdozbioru a w karcie 5 mit karty.
Sekwens trzeci. Pozycja tych kart jest przestrogą lub ostrzeżeniem czego nie należy czynić. W karcie 6 znaczenie ma porada ze strony kwiatów a w karcie 7 mit karty.
Sekwens czwarty. Przyszłość, sugerowany rozwój sytuacji, ostateczny rezultat. W karcie 8 interpretujemy mit karty. W karcie 9 prawy dolny róg a w karcie 10 lewy dolny róg.
Karta w środku to karta joker symbolizująca pytającego.
1

2            3
4

5

5
7

8
8

9            10