Karty Lenormand
 

..::TAROT::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::CYGAŃSKIE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::KLASYCZNE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::LENORMAND::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady


        O mnie
    www.wrozbita.pl
        Kontakt
        Księga Gości
        Chat
        POLECAM

Top 150 Stron Ezoterycznych

 
  •  KARO  •  PIK  •  TREFL  •  KIER  • 

Karty Lenormand i ich opis wróżbeny w rozkładzie

As Pik - Zeus, który przybrał postać byka posiada Europę
Karta ta to symbol zniszczenia i nieprzyjemności ale zarówno ogromna moc, energia. W sferze zawodowej karta ta mówi - że jeżeli czujemy się na siłach to możemy zaryzykować i podjąć wyzwanie losu, ale wcześniej należy wszystko dokładnie rozważyć i przemyśleć opierając się na faktach. W sferze kontaktów międzyludzkich karta ta jest zwiastunem kłamstwa i niemądrych planów, intrygi, nieszczerość, brak otwartości.
Cześć dolna po stronie prawej - Człowiek z filiżanką w dłoni leniwie rozsiadł się na sofie. Karta ta przestrzega przed nierozważnym zachowaniem, rozpustą. To także marnotrawstwo czasu, przebywanie w sferach własnych iluzji, ucieczka od świata realnego. W niektórych przypadkach może oznaczać problemy z alkoholem i narkomania. W uczuciach - partnerzy nie dostrzegają się a w pracy brak bodźca.
Część dolna po lewej stronie - Zmęczona kobieta na progu swego domu.
Róg tej karty wskazuje na zachowanie, emocje które wymykają się z pod kontroli rozumu, brak umiejętności panowania nad sobą doprowadza do dużych strat, Nadmierna ciekawość. W uczuciach miłość przekształca się w nienawiść a w finansach interesy utknęły w martwym punkcie.
Gwiazdozbiór byka.
Konstelacja byka składa się z siedmiu gwiazd i wędruje po niebie tyłem do przodu z głową opuszczoną do dołu. Łeb i pysk byka otaczają haidy (trójka trefl) zaś w miejscu gdzie kończy się jego grzbiet znajdują się plejady (dama trefl). Najokazalsza gwiazda tej konstelacji to Aldebran. Obdarza wyjątkową energią i pracowitością, zdolnościami przywódczymi ale i niebezpieczeństwem ze strony osób zawistnych i nieprzyjaciół. Oznacza męstwo oraz godności publiczne.
Kwiaty: pachnący groszek, barrago, widłak.
Pachnący groszek - Roślina ta skupia w sobie siły Wenus i księżyca. We współczesnym języku kwiatów symbolizuje plastyczność, elastyczność.
Borrago - skupia w sobie siły Jowisza, Wenus i księżyca. Wywar z młodych liści i kwiatów oczyszcza krew, wzmacnia serce i nerwy.
Widłak - Skupia w sobie siły Urana, Merkurego, Księżyca. Pomaga w rozstrzyganiu sporów, sprzyja przyjęciu kompromisowego rozwiązania.

Król pik - Posiedzenie sądowe
Karta ta w rozkładzie wskazuje na obecność silnej dominującej osobowości, człowieka inteligentnego, praktycznego. Reprezentuje prawo. Karta ta mówi o konieczności rozwiązania spraw na drodze prawnej, surowo trzymając się litery prawa. Zawarcie umowy, wezwanie do działań bez uprzedzeń, zdolność do odróżniania prawdy i kłamstwa, sprawiedliwość sądów, bezbłędność pojęć. Ogólnie karta mówi o poszukiwaniu prawdy lub sprawiedliwości. W sferze zawodowej każda działalność prowadzona w zgodzie z przepisami będzie pomyślna.
Cześć dolna po prawej stronie - Oficjalny przedstawiciel przekłada zapieczętowany list.
Ten róg karty zawsze akcentuje formalną stronę sprawy. Sporządzenie lub otrzymanie oficjalnych dokumentów, zapewnienie sobie zawarcia umowy. W kwestiach prawnych wezwanie na rozprawę sądową lub powiadomienie o postanowieniu sądu.
Cześć dolna po lewej stronie - Więzień za kratami.
Ten róg karty stanowi ostrzeżenie że nielegalne działania zostaną ukarane. Może pokazywać ryzyko podjęcia błędnej decyzji, nielegalnych kroków, których w przyszłości można gorzko żałować. Wskazuje na konflikt, proces sądowy. W niektórych przypadkach może wskazywać ma pozbawienie wolności.
Gwiazdozbiór - Kruk
Najjaśniejszą gwiazdą jest Algorab co znaczy dziób kruka. Zsyła wszelkie możliwe przeciwności, przestoje, odroczenia, przeszkody i ograniczenia które w efekcie przynoszą straty, niepowodzenia.
Kwiaty: Irys bałkański, cebula, portulaka wielokwiatowa.
Irys Bałkański - bardzo rzadka odmiana z górzystego pasma Bułgarii. Wyróżnia się szczególnym aromatem i jaskrawymi kwiatami. To symbol porządku.
Cebula - to symbol ochronny przed czarami i czarownikami. Ceniona za swoje właściwości.
Portulaka wielokwiatowa - jest hodowana w ogrodach w celach dekoracyjnych. Stanowi symbol uznania i zasłużonego szacunku.

Dama pik - Zapłakana afrodyta odnajduje ciało Adonisa
W wróżbiarstwie symbolizuje wdowę lub starszą kobietę która nie zawaha się przed niczym aby osiągnąć cel. Pojawienie się tej karty to poważne ostrzeżenie. Może stanowić zapowiedz zagrażających niebezpieczeństw, dużych strat. Niekiedy symbolizuje kobietę która przeszła przez wszystkie surowe próby.
Cześć dolna po prawej stronie - dziewczyna przyszła po radę do zakonnicy.
Jeśli rozkład wskazuje na ten róg karty to jest to znak że błysło światło na końcu tunelu. Niedaleki jest już koniec trudnego pasma cierpień. Oznaczać może moralną pomoc lub wsparcie. Sytuacja finansowa jest skomplikowana ale możecie państwo liczyć na pomoc i wsparcie.
Cześć dolna po lewej stronie - Mężczyzna napełnia lampkę oliwą.
Ten róg karty pokazuje prognozy pesymizmu. Stanowi on zapowiedz utraty przyjaciela lub bliskiej nam osoby. Nie zawsze chodzi o fizyczną stratę ale może być też emocjonalna. W pracy nieprzyjemności.
Gwiazdozbiór Plejady: Skupisko gwiazd w konstelacji Byka.
W starożytnej astrologii plejady uważano za zwiastuny wszelkich przykrości, nieprzyjemności. Wpływ tych gwiazd często jest związany z chorobami narządu wzroku.
Kwiaty: akacja, paproć, tarnina.
Akacja - symbol życia i śmierci symbolizujący nieodwracalny cykl bytu oraz symbol zwycięstwa życia nad śmiercią.
Paproć - Istnieje paproć bezduszna rośnie ona zwrócona twarzą do słonća - wykopywać ją należy w dzień Jana Chrzciciela.
Tarnina - Według podań ludowych gałązki tarniny chronią dom, ognisko domowe i spokój w rodzinie. Współcześnie to symbol cierpienia.

Walet Pik - Filozof unosi parę kielichów
Karta symbolizuje we wróżbiarstwie osobę w wieku młodym, żądną wiedzy i dociekliwą. Niekiedy karta wskazuje na sprawy związane z prawem i praworządnością, organizacjami samorządowymi. W pozostałych przypadkach karta ta będzie mówić o problemie wyboru. Może też wskazywać na obecność potencjalnych sytuacji konfliktowych.
Część dolna po prawej stronie - Człowiek przed obliczem sędziego.
Ten róg karty ocenia działania lub decyzje jako skrajnie nie udane. Przestrzega przed różnicą zdań. Konflikt który nie może zostać rozwiązany.
Cześć dolna po lewej stronie - Sędzia dzieli majątek między dwóch ludzi.
Róg tej karty wskazuje na działania ugodowe działania. Niekiedy sugerować może proces rozwodowy z podziałem majątku. Najczęściej róg ten będzie oznaczać formalności, biurokratyczne, lub zawarcie nowych kontraktrów.
Gwiazdozbiór Wagi. Zawiera dwie jasne gwiazdy - Zuben Elgenubi i Zuben Elschemail. Pierwsza z nich to północna szala Wagi to gwiazda podwójna o niepomyślnym oddziaływaniu. Zły znak w sferze zdrowia. Druga południowa szala Wagi - pomyślna gwiazda, szczególnie dla ludzi którzy urodzili się w dzień. Obdarza sumiennością, budzi mentalną energię.
Kwiaty: Barwinek, przetacznik, rododendron.
Barwinek - w współczesnym języku kwiatów barwinek stanowi symbol zgody młodych małżonków, znak wierności.
Przetacznik - W starożytnej Grecji kwiat ten był poświęcony Hebe, córce Zeusa i Hery bogini wiecznej młodości.
Rododendron - azalia pontyjska - to symbol sprawiedliwości, przywrócenia harmonii.

10 pik - Levrena - Bogini złodziei i wilków
Karta 10 pik symbolizuje rany i wydarzenia pozostające w cieniu. Ruina niezniszczalnych nadziei, tragiczne zamknięcie określonego etapu życia. Zalecana ostrożność i czujność - przestrzega ta karta. Istnieje ryzyko, że jesteśmy zagrożeni oszustwem, prawdopodobieństwo kradzieży. Karta przestrzega przed zaufaniem.
Cześć dolna po stronie prawej - Kobieta coś kradnie.
Nadużycie zaufania, oszustwo bliskiego człowieka. W uczuciach zazdrość i kłamstewka, podejrzliwość i brak zaufania. W pracy nie można na nikim polegać.
Cześć dolna po stronie lewej - Lis porywa kurczaka.
Ten róg wskazuje na oszustwo lub kradzież przez postronnego człowieka. Zaleca się szczególną czujność. W uczuciach ingerencja nieżyczliwej osoby. W pracy afery finansowe.
Gwiazdozbiór Wilk. Konstelacja półkuli południowej.
W mitologii greckiej związany jest z imieniem arkadyjskiego króla Likaona, który zabił swego wnuka i próbował poczęstować potrawą z niego samego Zeusa za co został zamieniony w wilka. Według Ptolemeusza, wpływ wywierany przez ten gwiazdozbiór jest podobny do wpływu energii Marsa i Saturna.
Kwiaty: berberys, dziki bez, skalnica, pięciornik.
Berberys - zawiera w sobie siły Jowisza i Marsa. W średniowieczu owoce i korzenie berberysu wykorzystywano w leczeniu szkorbutu i żółtaczki.
Dziki bez - zawiera w sobie siły Urana, Marsa, Saturna. Szczególną moc posiada dziki bez zbierany w czasie gdy słońce znajduje się w zodiakalnym znaku lwa.
Skalnica - zawiera w sobie siłę saturna w znaku raka. Nazywana rozrywającym zielem. Symbolizuje gorliwość i pilność.
Pięciornik - zawiera w sobie siły merkurego, saturna i słońca należy go zbierać w czasie ostatniej kwadry księżyca. Jego korzeń leczy rany i liszaje. Zapewnia on przychylność wpływowych osób i przejaśnia rozsadek.

9 Pik - Iryda, która przyjęła postać córki Priama, przynosi wieści Helenie zajętej wyszywaniem
W wróżbiarstwie tradycyjnym jest to karta smutku, goryczy i łez. Karta ta niesie ze sobą zmartwienie, zgryzotę, i moralne cierpienie, niepokój i trwogę. Ubolewanie nad czynami popełnionymi.
Cześć dolna po prawej stronie - strzały heraklesa.
Ten róg karty mówi o nieuchronności kary. Karta jest ciosem losu dla wróżącego sobie i przykrości raczej nie unikniemy. Trzeba przez coś przejść aby się odrodzić. W uczuciach konflikty i sprzeczności. Trudna sytuacja materialna.
Cześć dolna po lewej stronie - Achilles otrzymuje od swojej matki Tetydy wykonaną przez Hefajstosa zbroję.
Ten róg karty zabezpiecza przed problemami i zgubą. Pokazuje że jesteśmy przygotowani do stojących przed nami wyzwań. Bez względu jakie by nie były zawiłe stosunki pokonacie je wybierając optymalną strategię postępowania.
Gwiazdozbiór strzała. Niewielka konstelacja na półkuli północnej między orłem a łabędziem.
Gwiazdozbiór ten został umieszczony i tak nazwany na pamiątkę stoczonej przez siebie bitwy.
Kwiaty: Chaber bławatek, geranium, migdałowiec.
Chaber bławatek - stanowi symbol delikatności, wierności i stałości.
Geranium - ten kwiat poświecony bogini Herze, patronce i strażniczce rodziny, małżeństwa i ogniska domowego. We współczesnym języku kwiatów stanowi symbol cichego szczęścia, niekiedy mieszczaństwa.
Migdałowiec - Według starożytnej greckiej legendy w drzewo migdałowca została zamieniona królowa Filida. Zgodnie z niektórymi podaniami migdałowiec pomaga w kwestiach finansowych.


8 Pik - Achilles wlecze za rydwanem martwe ciało Hektora
Karta ta wróży zazwyczaj różnorodne nieprzyjemności, ciężką chorobę, cierpienia fizyczne i moralne, straty. Jest to jedna z najmroczniejszych kart. Niesie za sobą duże straty, zgryzotę, nieszczęście, zemstę i męki sumienia. Karta ta zaleca ostrożność i rozwagę w podejmowaniu decyzji przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian w życiu. Karta pokazuje na koniec przykrej sytuacji.
Część dolna po prawej stronie - Kości Patroklosa.
Róg tej karty informuje o pokonaniu przeszkód dzięki poniesieniu znacznych ofiar. Ale czy zawsze cel uświęca środki? W uczuciach te karty mówią o powierzchownych uczuciach, pracy nadchodzi pasmo poważnych prób a sytuacja jest skomplikowana.
Część dolna po lewej stronie - Andromacha klęczy na kolanach przed grobem swego męża Hektora.
Ten róg stanowi zapowiedź ciężkiej straty, nieszczęścia rodzinnego, tęsknoty i łez. W związkach miłosnych zapowiedź bolesnego zerwania lub rozwodu. W życiu zawodowym ruina planów i nadziei w życiu zawodowym. Kryzys finansowy poważny.
Gwiazdozbiór - Głowa Meduzy Gorgony. Część konstelacji Perseusza.
To gwiazda z konstelacji Perseusza, z głowy Gorgony Meduzy. Algol to część podwójnego układu gwiezdnego. Jego ciemny towarzysz krąży wokół jaśniejszego. Kiedy ciemna gwiazda zwrócona jest w stronę Ziemi działają niewidzialne siły destrukcyjne. To okres kiedy algol charakteryzuje się mniejszą jasnością. Zespołowa nieświadomość żywo reaguje na działanie tej gwiazdy wybuchami przemocy, gdy algol łączy się z marsem, saturnem lub plutonem.
Kwiaty: tojad, asfodelus, orchidea.
Tojad - Jego sok był wykorzystywany w magii, później był wykorzystywany do przygotowania miłosnych napojów, obecnie szeroko stosuje się go w medycynie.
Asfodelus (dziki tulipan) - jest to symbol tęsknoty i żałoby.
Orchidea - we współczesnym języku kwiatów jest to symbol, kaprysu, niestałości.

7 pik - Mistrz umieszcza surowce w lampie filozoficznej
Ta karta to symbol połowiczności. Częściowe urzeczywistnienie się planów i ostrzeżenie przed brakiem upragnionej satysfakcji i wynagrodzenia. Należy pokładać wielkie nadzieje i z optymizmem podchodzić do nowego zadania, powinniście charakteryzować się uporem i cierpliwością dzięki temu osiągniecie wszystkie założone cele.
Część dolna po prawej stronie - Dziewczyna rozmawia z robotnikiem.
Ten róg karty pokazuje że kontakty powinny być oficjalne nie wykraczające poza ramy kontaktów zawodowych na razie bez emocjonalnego odcienia. W uczuciach może oznaczać początek interesującego romansu. W życiu zawodowym projekt który będziecie realizować.
Cześć dolna po lewej stronie - Dziewczyna porzuca swoją wioskę.
Ten róg karty pokazuje że należy podjąć zasadniczą decyzję odnośnie tego czy rozwijać swoje kontakty czy też je zerwać, zaangażować się w przedsięwzięcie czy też odmówić. W pierwszym przypadku konieczne jest całkowite wyrzeczenie w drugim należy odejść i zapomnieć, zaangażować się w inny rodzaj działalności.
Gwiazdozbiór Wieloryb - Duża konstelacja równikowa. Gwiazdozbiór ten w określonych okolicznościach może wywołać choroby gardła, zapalenie przełyku i krtani. Ostrzega przed wystąpieniem duszności. W aspekcie psychologicznym jest źródłem przeciwności i ograniczeń - kompleksów, stanów przygnębienia.
Kwiaty: kamelia, owies, piwonia.
Kamelia - jej wywar z liści posiada przyjemny zapach, służy jako wspaniały środekj do mycia włosów nadając im cudowny blask. Korę korzeni wykorzystuje się w medycynie ludowej a samo twarde drzewo wykorzystuje się w rzemiośle ludowym. We współczesnym jeżyku kwiatów kamelia stanowi symbol artyzmu.
Owies - Starożytni Grecy wykorzystywali owies do wyrobu napojów tonizujących. Stąd pochodzi nazwa tej rośliny i imię Bachusa Bromi.
Piwonia - we współczesnym języku kwiatów piwonia stanowi symbol czystości, zamysłów, szlachetnego porywu.

6 pik - Koń trojański
To karta udręki i niedoli i straty z powodu niedbalstwa lub przeoczenia. Karta ta wskazuje także na tajny podstępny zamiar, poważne niebezpieczeństwo, oszustwo. Trzeba mieć się na baczności i wystrzegać zdrady. Karta stanowi ostrzeżenie przed nadciągającymi nieprzyjemnościami.
Cześć dolna po prawej stronie - Powrót Filokteta.
Róg tej karty pokazuje że wykonanie dalszych posunięć nie będzie możliwe do póki nie zostaną rozwiązane wszystkie nagromadzone problemy. W życiu osobistym powrót do starego romansu.
Cześć dolna po lewej stronie - Łoże śmierci Patroklosa.
Róg tej karty nie przynosi ulgi a jedynie zwiększa zmartwienie i napięcie. W konflikt zaczyna być wciąganych coraz więcej ludzi. Konflikty te są bardzo zaraźliwe. Stosunki z partnerem zmierzają do zerwania a w finansach krach lub upadek. Zmiany na gorsze.
Gwiazdozbiór: Wąż. Konstelacja półkuli północnej. Najjaśniejszą gwiazdą jest Unuk co oznacza szyja węża. Jej oddziaływanie jest niebezpiecznie i niszczycielskie. Może ono wywołać przewlekłe choroby które trudno jest zdiagnozować i osłabić stan zdrowia. Niekiedy sygnalizuje konieczność interwencji chirurgicznej.
Kwiaty: iglica cykutowa, aleos, walenbergia.
Iglica cykutowata - Symbolizuje nieoczekiwany koniec, zerwanie.
Aleos - Stanowi symbol gorzkich cierpień.
Walenbergia - To delikatny i kruchy kwiat. Z powodu swojej kruchości i wybredności kwiat ten stał się symbolem wysokich wygórowanych wymagań.

5 Pik - Centaur Chiron, uśmiercony przez strzałę, staje się niebieskim strzelcem
Karta ta wróży rozstania. Kojarzy się z uczuciem smutku, żalu, niekiedy skruchy, tradycyjnie oznacza łzy. Karta ta wzywa do tego aby zachować czujność i być gotowym na wszelkie ewentualności. Zwykłe przeoczenie, niefrasobliwość lub pech mogą pokrzyżować plany.
Cześć dolna po prawej stronie - Zmieszany młody człowiek.
Róg tej karty może wskazywać na przewlekłą chorobę i ciągłe próby jej wyleczenia lub kontrolowania. Jednakże w najbliższym czasie nie ma nadziei na powodzenie.
Cześć dolna po lewej stronie - Myśliwy bez zdobyczy.
W chwili obecnej nie ma nadziei na sukces. Ten róg karty wskazuje na koniczność samodoskonalenia poprzez wejście w posiadanie wiedzy i umiejętności. Konieczne jest osiągnięcie równowagi w kondycji fizycznej, poprowadzenie zdrowego stylu życia.
Gwiazdozbiór strzelca: Ten gwiazdozbiór obdarza zdolnościami do niezależnych działań, wytycza drogi do lepszej przyszłości.
Kwiaty: Żółty goździk, poziomka, storczyk.
Żółty goździk - to symbol pyszałkowatości, próżności, piękna cielesnego. Porównywany jest do pięknej ale puszystej kobiety.
Poziomka - symbolizuje doskonałość.
Storczyk - zawiera w sobie siły Jowisza. Wywar z kłączy przyspiesza wzrost włosów. Dawniej stosowany w magii miłosnej.

4 pik - Hera w postaci staruchy objawia się Semele
Karta ta to symbol samotności, rozczarowania i odosobnienia. Powierzchownie karta ta oznacza okres tracenia na próżno sił i energii. W rzeczywistości jednak jest to okres odzyskania sił, regeneracji i wyzdrowienia. Karta ta jest zwiastunem oszustwa wywołanego przez zazdrość, przestrzega przed niemoralną radą dotyczącą pozbycia się konkurenta.
Cześć dolna po stronie prawej - Objawienie się Zeusa Semele.
Róg tej karty mówi że należy się wyrzec zamierzeń wyświadczenia komuś dobrodziejstwa. Stosunki między ludzkie znajdą swój tragiczny finał. Rozczarowanie, samotność i głęboki smutek ogarniają człowieka, który nie jest w stanie znaleźć oparcia w swoim wewnętrznym świecie.
Cześć dolna po lewej stronie - Dziecko podpala wiązkę słomy.
Ten róg karty stanowi przestrogę przed nieprzemyślanym postępowaniem, nieprzemyślane chwile, ciężkie następstwa.
Planeta: Księżyc - Księżyc symbolizuje zasadę żeńskiego początku w przyrodzie. Nieświadomy, pasywny pierwiastek w człowieku. W astrologii są mu podporządkowane: wiara, nadzieja, miłosierdzie a także codzienne i domowe sprawy i troski.
Kwiaty: Centuria, satyriusz, soma.
Centuria - roślina ta zyskała sobie także miano ziela męstwa dzięki jej właściwości obdarzenia męską siłą. Satyriusz - zawiera w sobie siły Skorpiona i Wenus w znaku Lwa. Roślina ta stała się sławna dzięki swoim silnym właściwościom afrodyzjakalnym. Symbolizuje niepożądaną ciąże.
Soma - roślina ta znajduje się pod opieką księżyca. Dzięki swoim właściwościom soma nie tylko chroni człowieka przed chorobami ale także wlewa w jego krew nieśmiertelność.

3 pik - Trzy mojry: Atropos, Lachezis, Kloto
Karta ta 3 pik niesie ze sobą niespodziewane podjęcie decyzji lub pośpieszne rozwiązanie problemu. Bardzo często jest ona podyktowana irytacją lub zemstą a nie dojrzałym postanowieniem. Także dosyć często stanowi zapowiedź różnic zdań i kłótni. Karta ta wzywa do dźwigania krzyża swojego losu jakim by on nie był. Trzeba wierzyć w swój szczęśliwy los. W związkach miłosnych to karta przeznaczenia W sferze finansowej przeplatają się wzloty i upadki a wiec trzeba zachować równowagę.
Część dolna po stronie prawej - Atropos przecina nić życia.
Róg tej karty oznacza że nadchodzi czarne pasmo, okres pecha, trudności, porażek. W niektórych przypadkach ten róg karty można uważać za fatalne i nie uniknione. W sferze uczuć symbolizuje rozstanie - nieunikniony koniec. Szkoda podejmować wysiłki ratowania tego związku. W sferze materialnej duże straty nie do odrobienia, niepowodzenie.
Cześć dolna po lewej stronie - Lachezis przędzie nić życia.
Róg tej karty nadaje sensu naszemu życiu, które zaczyna się po okresie niepowodzeń zmieniać na lepsze. Interesy idą w górę lub pomyślnie. W uczuciach zapowiada okres rozkwitu uczuć. Nowa znajomość. W sferze zawodowej otwierają się przed nami nowe perspektywy.
Gwiazdozbiór Mały pies. Konstelacja półkuli północnej. Gwiazda ta oznacza zarówno sukces i wzlot jak i następujący po sobie upadek. Przedsięwzięcie powołane do życia w pośpiechu jest nietrwałe. Ludzie którzy pragną przebić głową mur tylko sami sobie szkodzą. Konieczna też jest pewna doza rozsądku i ostrożności aby uniknąć fiaska.
Kwiaty: laur, melisa, bukszpan.
Laur - święta roślina apollina. Laur porastał zbocza pod świątynią na górze Parnas i miał zdolność przepowiadania przyszłości. Jako roślina wiecznie zielona stanowi symbol wiecznej młodości i nieśmiertelności.
Melisa - roślinę tę nazywano miętą cytrynową. W języku kwiatów melisa stanowi symbol zdolności do dochowania tajemnicy i tajemniczych uczuć.
Bukszpan - to drzewo bogini Kybele. W chwili obecnej z pięknego drzewa wyrabia się piękne przedmioty i liczne atrybuty kultu religijnego. Lekarstwa najlepiej jest przechowywać w szkatułkach z bukszpanu.

2 pik - Grecki książę przybył po radę do Kalchasa
Karta ta jest symbolem więzi przyjacielskich, kontaktów, przyjaciół, którzy starają się zaoferować Państwu swoją pomoc. Karta ta mówi o powierzonych sekretach, radach itp. Karta wskazuje na to że przed wzięciem się za jakąkolwiek sprawę konieczne jest wysłuchanie zdania i rad innych osób. W życiu osobistym ostateczna decyzja się nie dokonała.
Część dolna po prawej stronie: Stos Broni.
Ten róg karty stanowi zapowiedź konfliktów. Metody siłowe mogą być wskazane. W życiu uczuciowym pojawiają się konflikty i różnice zdań ale zostaną one załagodzone. W sprawach zawodowych róg tej karty wzywa do podjęcia środków ostrożności. Poczynając od zamków i drzwi. Niepomyślny okres dla inwestycji, zamykania transakcji, podpisywania umów.
Cześć dolna po lewej stronie: Popiół Laomedonta.
Lewy róg karty wskazuje na silny wpływ zdarzeń z przeszłości lub z własnego życia na bieg spraw. Prawdopodobnie można tutaj zetknąć się z długami karmicznymi. Odpowiedzi na te pytania należy szukać w przeszłości. Ten róg nie wróży aktywnego rozwoju wydarzeń raczej wzywa do zatrzymania się i przemyślenia sytuacji, zajęcia się autoanalizą. W sferze zawodowej należy wstrzymać się z wprowadzeniem nowych przedsięwzięć.
Gwiazdozbiór: Perseusz. Konstelacja półkuli północnej. Gwiazdozbiór ten symbolizuje powodzenia wszystkich nowych projektów.
Kwiaty: Siedmiopalecznik błotny, porzeczka, lukrecja.
Siedmiopalecznik błotny - Zawiera w sobie siły Marsa i Saturna. Należy go zbierać w czasie drugiej kwadry księżyca w pobliżu pełni, po zachodzie słońca. Jest wykorzystywany w medycynie ludowej jako środek napotny.
Porzeczka - w mitologii rosyjskiej porzeczka to bystra, ognista rzeka, oddzielająca królestwo ciemności i światłości. Porzeczka stanowi symbol pojednania i zgody.
Lukrecja - skupia w sobie siły Wenus i Saturna. Kwiaty należy zbierać w czasie pierwszej kwadry księżyca przed zachodem słońca. Korzeń należy wykopywać w czasie trzeciej kwadry Księżyca, podczas zachodu słońca. Wspaniałe właściwości lukrecji są od dawien dawna wykorzystywane w medycynie ludowej.

  •  KARO  •  PIK  •  TREFL  •  KIER  •