Karty Lenormand
 

..::TAROT::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::CYGAŃSKIE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::KLASYCZNE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::LENORMAND::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady


        O mnie
    www.wrozbita.pl
        Kontakt
        Księga Gości
        Chat
        POLECAM

Top 150 Stron Ezoterycznych

 
  •  KARO  •  PIK  •  TREFL  •  KIER  • 

Znaczenie Kart Lenormand

Znaczenie tych kart jest ogromne. Talia kart składa się z 52 kart i 2 uzupełniających. Talia kart Lenormand to dzieło astromitologiczne do odkrywania przyszłości. Karty Lenormand dzielimy na 5 głównych wątków fabularnych:
- Zdobycie złotego runa (5 kart)
- Wojna Trojańska (9 kart)
- Alchemia (7 kart)
- Alegorie 19 kart, które dzielimy na cztery częsci:
     1. Bogowie - 7 kart
     2. Herosi - 5 kart
     3. Ludzie - 4 karty
     4. Zwierzeta - 3 karty
- Znaki zodiaku 12 kart

Dwie karty pytającego

Struktura jednej karty to 7 różnych wizerunków i odpowiedników do nich. Lewy górny róg karty - znajdują się tam symbole zwykłych kart. Na 33 kartach widzimy odpowiedniki starożytnych gwiazdozbiorów. Dwanaście kart odpowiada gwiazdozbiorom zodiakalnym zaś 7 kart planetom widzialnym. Przy interpretowaniu rozkładów bierze się pod uwagę znaczenie górnej części karty w prawym górnym rogu oraz odpowiedniki i figury geomantyczne. Każda karta Lenormand posiada rys mitologiczny - jedną historyjkę jest to podstawowy wizerunek karty. Uzupełniające informacje przekazywane z rogów karty są dodatkiem do mitologii. Dolny prawy i lewy róg jest nie zawsze powiązany z obrazem centralnym karty. W wielu dolnych rozkładach uwzględnia się jeden z dolnych rogów. Każda karta posiada kwiaty a każdy kwiat posiada historię lub sens. Siedem kart zawiera w sobie poradę dotyczącą przugotowania określonego talizmanu. Podkreślam jeszcze raz że każdą kartę należy poznać od szczególnej analizy mitologicznej. Są też rozkłady kart co do tego interpretacja ogranicza.

Zdobycie złotego runa to 5 kart a przedstawiać go będą karty: 10 karo, 9 karo, król trefl, 4 karo, as trefl.

Wojna Trojańska to 9 kart. Wojna trojańska to opis nienawiści trwający wiele lat, który poróżnił także bogów na Olimpie. Na 9 kartach będziemy widzieć wizerunki i różnorodne sytuacje konfliktowe. Karty te bedą odbiciem naszych problemów z jakimi się spotykamy w życiu. Dadzą radę jak rozwiazaćobecne problemy. Wojnę trojańską przedstawiać będą karty: Dama karo, 5 trefl, walet karo, 2 pik, 9 pik, 6 trefl, 10 trefl, 8 pik, 6 pik.

Alchemia: karty które reprezentują Alchemię mają za zadanie opisać siedem etapów wielkiej pracy:
- Zamysł (naprawa)
- próba (regeneracja wapnia)
- uświadomienie (sublimacja)
- wybór (roztworzenie)
- działanie (destylacja)
- kontrola (wytrącanie)
- rezultat - zetknięcie się kamienia filozoficznego z transmutowaną substancją. Karty reprezentujące wielką pracę alchemików to 7 pik, 3 trefl, 4 trefl, 8 trefl, 7 kier, 10 kier, 6 kier.

Alegorie. Karty alegoryczne są podzielone na 4 części - oto one: Bogowie, Herosi, Ludzie,Zwierzeta. Karty alegoryczne to grupa 19 kart.

Bogowie: grupa tych kart przedstawia wydarzenia które muszą się wydarzyć. Wydarzenia reprezentowane przez te karty odgrywają duże znaczenie w życiu. Karty bogów to 3 pik, 2 trefl, 10 pik, Dama pik, 4 pik, Dama trefl, 3 kier.

Herosi: grupa tych kart przedstawiać będzie wydarzenia i sytuacje które od pytającego będą wymagać pokazania swoich pozytywnych cech. Sytuacje które są ukazane na tych kartach stanowią nasze wydarzenia z życia codziennego. Zakończenie sytuacji na tych kartach bedzie zależało do pytającego. W skład grupykatr HEROS wchodzi 5 kart: Król karo, walet trefl, as karo, 7 karo, as trefl.

Ludzie: wydarzenia reprezentowane na tej grupie kart to codzienne radości, smutki, troski. W skład kart ludzi wchodzą: Król pik, Król kier, 5 kier, 2 karo.

Zwierzęta: grupa kart zwierząt reprezentują tylko 3 karty: 8 kier, 6 karo, 2kier.

Znaki zodiaku: to nie są grupy alegoryczne - mają za zadanie określić następstwo czasu. Karty z tej grupy określają przewidywany czas wydarzeń jak i czas zajścia wydarzenia oraz skłonności do danego etapu zachorowań. Dwanaście kart reprezentuje znaki zodiaku oto one:
- Walet kier (baran)
- As pik (byk)
- 3 karo (bliźnięta)
- 9 trefl (rak)
- 9 kier (lew)
- Dama kier (panna)
- Walet pik (waga)
- 5 karo (skorpion)
- 5 pik (strzelec)
- 7 trefl (koziorożec)
- 8 karo (wodnik)
- 4 Kier (ryby)

  •  KARO  •  PIK  •  TREFL  •  KIER  •