Karty Lenormand
 

..::TAROT::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::CYGAŃSKIE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::KLASYCZNE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::LENORMAND::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady


        O mnie
    www.wrozbita.pl
        Kontakt
        Księga Gości
        Chat
        POLECAM

Top 150 Stron Ezoterycznych

 
  •  KARO  •  PIK  •  TREFL  •  KIER  • 

Karty Lenormand i ich opis wróżbeny w rozkładzie

As karo - Harpokrates i Hermes
W wróżbach jest to karta nowin i wszelkiego rodzaju informacji i wiadomości. Pojawienie się tej karty stanowi często zapowiedź jakiejś wiadomości, listu, informacji, zaproszenia na ważne spotkanie.
Część dolna po prawej stronie - Anubis strzeże dokumentów.
W staroegipskiej mitologii Anubis był bogiem zmarłych i patronem tajemnych misteriów. Tą tajemnicę powinno się dochować. Ten róg karty należy rozpatrywać jako radę aby nie ujawnić swoich uczuć.
Cześć dolna po lewej stronie - Argos czyta list.
Ten róg karty mówi o gadulstwie i nieopatrznych decyzjach. Może przestrzegać przed pewnym nietaktem ze strony otoczenia.
Gwiazdozbiór - Merkury.
Symbolizuje pragnienie kontaktu, zrozumienia, obdarza przedsiębiorczością i talentem pośrednictwa. W pozytywny sposób przejawia się w sprawach związanych z pośrednictwem i interesach wymagających szybkiego reagowania i zdolności formułowania myśli.
Kwiaty: Len, pełna róża, trzcina.
Len - symbolizuje dobro i szlachetne zamiary.
Pełna róża - W starożytności róża była symbolem milczenia.
Trzcina - Roślina ta stanowi szczególne medium, po przez które wyrażą się dusza człowieka ze wszystkimi jej nadziejami i smutkami.

Król karo - Kadmos składa dary
Karta ta zazwyczaj symbolizuje człowieka o bardzo złożonej naturze - madrego, inteligentnego.Karta ta wyraża swój sens w tym znaczeniu że w swoim czasie otrzymasz pomoc, potrzebną informację, dobrą radę. Karta ta symbolizuje zamożnego człowieka z wysoką pozycją w społeczeństwie cieszącego się uznaniem poważaniem w swoim otoczeniu i środowisku. Ogólne znaczenie tej karty to rozwiązanie problemów, dobry interes, wyświadczona przysługa.
Część dolna po stronie lewej - kobieta z pisklęciem.
Gdy przyjmujemy od kogoś pomoc należy pamiętać że nie jest to troska bezinteresowna. Całkiem możliwe że dojdzie do naruszenia czyichś interesów. Zależność, mezalians.
Część dolna po prawej stronie - świnia zjada upuszczone przez gawrona owoce.
Udana symbioza, realna praktyczna pomoc. W życiu osobistym ten róg karty rokuje przyjemny dla obu stron kontakt, wzajemne zrozumienie, szczerą przyjażń, wsparcie, pomoc.
Gwiazdozbiór Herkules. Wielka konstelacja półkuli północnej.
W starożytności gwiazdozbiór ten nazwano " klęczący na kolanach". Gwiazdy układają się w wizerunek odzianego w lwią skórę Heraklesa który dusi nogą smoka. Jej wpływ obdarza słodyczą życia, przychylnością kobiet, pewnością siebie, nieustępliwością.
Kwiaty: ostróżka, drzewo brzoskwiniowe, róża herbaciana.
Ostróżka - to symbol bezpretensjonalności.
Brzoskwinia - starożytni chrześcijanie uważali brzoskwinie za symbol zbawienia. Owoce stanowią symbol młodości i piękna.
Róża herbaciana - nazwa pochodzi od jej cudownego zapachu herbaty, która została przywieziona do Europy dopiero w połowie XIX wieku. Wielkie zasługi w hodowli nowych odmian róż położyła Cesarzowa Józefina pierwsza żona Napoleona.

Dama karo - Bogowie na weselu Peleusa i Tetydy
Dama karo jako karta, to kobieta niezwykle rzadko impulsywna i namiętna. Mądra i wyrachowana. Karta ta pokazuje że złośliwa kobieta może osiągnąć powodzenie w wyrządzeniu zła. Niekiedy karta wskazuje zdarzenie które wywoła plotki. Zalecana ostrożność i nie należy nadmiernie ufać ludziom.
Część dolna po prawej stronie - Parys wręcza jabłko afrodycie.
Ten róg karty przedstawia wydarzenie które stało się początkiem wojny trojańskiej. Podobnie jak Parys jesteśmy wybrańcami losu. Dlatego nie należy zapominać o wielkiej odpowiedzialności. Komu ją dano od tego się wiele wymaga.
Cześć dolna po lewej stronie - Wąż pożera pisklęta w gnieździe.
Ten róg karty oznacza długie pasmo trudów. Przeciwności będą trwać długo. Jednakże na końcu możecie się spodziewać zwycięstwa.
Gwiazdozbiór Smok - konstelacja półkuli północnej.
Najjaśniejsza gwiazda tej konstelacji jest Etamin "prawe oko smoka" Tradycyjnie uważa się że wpływ tej gwiazdy oznacza miłość do samotności. Jej negatywne przejawy to hańba, upadek, utrata prestiżu.
Kwiaty: Przetacznik, bieluń, pierwiosnek.
Przetacznik - to symbol młodości i nieprzemijającego piękna.
Bileuń - jest trujący. Zawiera w sobie energię saturna i księżyca w znaku Koziorożca.
Pierwiosnek - został nazwany kwiatem dwunastu bogów i wierzono że w tym kwiatku zawarte jest cudowne panceum na różne choroby.

Walet karo - Odyseusz przebrany za kupca próbuje odszukać achillesa na dworze króla Likomedesa
Walet karo to symbol człowieka znajdującego się na rozdrożu. Niekiedy może on zwiastować jakieś wydarzenia, listy, zawiadomienia. Karta ta wzywa do tego że należy być bystrym i sprytnym i śmiało się angażować. W chwili obecnej najcenniejszymi cechami będzie spryt, przewrotność i intelekt. Dzięki takiemu postępowaniu nic nie zagrozi stabilności finansowej zaś drobne przypadkowe zakłócenia zostaną łatwo przezwyciężone.
Cześć dolna po prawej stronie - uzbrojeni żołnierze.
Ten róg karty mówi o początku wielkiego przedsięwzięcia. Należy działać jednomyślnie, przezwyciężać trudności jednolitym frontem.
Cześć dolna po lewej stronie - artemida w obłokach.
Ten róg karty wskazuje na przypadki kiedy trzeba się poświęcić w imię zwycięstwa. W interesach należy poświęcić coś bardzo ważnego. Nie należy obawiać się tej ofiary - wszyscy na tym wygrają.
Gwiazdozbiór delfina.
Niewielka konstelacja półkuli północnej obok Pegaza i łabędzia.
Kwiaty: Łubin, powój polny, tigridia paulina.
Łubin - symbolizuje oryginalność.
Powój polny - symbolizuje gibkość i elastyczność. Samodzielne znaczenie to sukces odniesiony dzięki mistrzostwu i zręczności.
Tigridia paulina - Z powodu swego piękna i oryginalności roślinę tę uważa się za symbol olśniewającego sukcesu na forum publicznym.

10 Karo - Pelias wyprawia Jazona po złote runo
Jest to pierwsza z kart przedstawiająca zdobycie złotego runa. Jako karta 10 karo mówi zwykle o podróżach, przejazdach, dowolnych nowych projektach.
Znaczenie karty - czyli środkowy wizerunek. Karta ta mówi o rozpoczęciu dużego i trudnego przedsięwzięcia, którego szczegóły ujawnią się w trakcie. Przy badaniu stosunków między ludzkich karta będzie wnosić niespodziewane i zasadnicze zmiany - jest zwiastunem nowych znajomości. W małżeństwach lub związkach pokazuje że żadnych napięć emocjonalnych nie wywołuje ta karta. Stosunki w pracy i związkach będą stabilne i można pokładać w nich nadzieje. Kartę można uważać za pozytywną. W interesach możliwe wszelkie zmiany początek i udane zamknięcie nowych projekt ów. Karta oznacza sukces w operacjach finansowych.
Cześć dolna po stronie prawej - to Argo tworzy projekt okrętu.
Róg tej karty wskazuje na daleką drogę. W interesach prawy róg karty mówi o konieczności starannego przemyślenia i zaplanowania wszelkich posunięć które zakończą się sukcesem. Nie angażować się w przedsięwzięcia w których nie ma całkowitej pewności.
Część dolna po lewej stronie - Jazon pod dębem.
Róg tej karty wskazuje nam wyrzeczenie się niebezpiecznych planów. W stosunkach miedzy ludzkich ten róg przynosi wątpliwości i niewiarę w samego siebie. W problemach zawodowych - wątpliwości odnośnie swoich kompetencji, brak kwalifikacji.
Gwiazdozbiór: Cefeusz(Kefeusz) Znajduje się on na półkuli północnej.
Wpływ tego gwiazdozbioru jest podobny do wpływów Saturna i Jowisza.
Kwiaty: Czerwony goździk, borrago, tulipan.
Borrago - to symbol szlachetnych zamierzeń i romantycznych uniesień.
Czerwony goździk - służył jako talizman wojowników w bitwie, albo darowano go ukochanym jako znak płomiennej miłości.
Tulipan - Dla starożytnych Greków to symbol szczęścia i błogosławieństwa. Współcześnie oznacza miłość, donżuanstwo.

9 karo - Argonauci gromadzą załogę okrętu na wyprawę do Kolchidy
Jest to druga z kart przedstawiająca wyprawę Jazona po złote runo. Jako dziewiątka mówi o spełnieniu życzeń. Karta ta w życiu codziennym pokazuje krzątaninę i kłopoty przed daleką podróżą lub oczekiwany wyjazd. Ogólnie pokazuje zmiany na lepsze. W sferze materialnej poprawę jego położenia. W sprawach uczuciowych - wskazuje niespodziewany i ukierunkowany bodziec dla rozwoju związków partnerskich.
Część dolna po prawej stronie - Argonauci dźwigają swój okręt.
Ten róg karty wskazuje na niespodziewane trudności i przeciwności. W układach między ludzkich wskazuje na naprężenie wewnętrzne i napięcie. W pracy może oznaczać że zajęcie nie przynosi satysfakcji. Inwestycje nie zostaną zaakceptowane.
Część dolna po lewej stronie - Argonauci otrzymują zapasy produktów spożywczych.
Róg tej karty wskazuje że jesteśmy dobrze przygotowani na różne ewentualności.
W życiu uczuciowym oznacza uniesienie uczuciowe a w życiu zawodowym przynosi sukces oraz wynagrodzenie za pracę. Gwiazdozbiór - Argo - gwiazdozbiór półkuli południowej.
Najjaśniejsza gwiazda tego gwiazdozbioru to Kanopus.Człowiek pod wpływem tej gwiazdy może wykorzystać jej energię konstruktywnie, jeśli będzie poważny i przenikliwy.
Kwiaty: Goździk kosmaty, powój, jałowiec.
Goździk kosmaty - to talizman miłości i ochrona w podróży. Służy jako talizman przed nieszczęściami.
Powój - symbolizuje śmiałość i podążanie po nowej drodze.
Jałowiec - jest symbolem i znakiem wiecznego życia duszy.

8 karo - Ganimedes usługuje bogom, serwując ambrozję
Jako karta ósemka karo to karta zrównoważenia i cierpliwości, mówi o talencie w sferze finansów i jednocześnie duchowej przenikliwości. Często ta karta stanowi zapowiedź pomyślnych zmian w życiu. W życiu osobistym karta wskazuje na kontakty po których można wiele sobie obiecywać. Symbolizuje szczere uczucia. Sytuacja w pracy rozwija się pomyślnie. Możliwa pomoc finansowa.
Cześć dolna po stronie prawej - student.
Ten róg karty mówi o dobrych ale odległych perspektywach. Aby zająć wysoką pozycję konieczny jest wzmożony wysiłek. Interpretując ten róg karty należy powstrzymać się od dużych zakupów lub inwestycji pieniężnych.
Część dolna po stronie lewej - guwernantka prowadzi lekcje.
Ten róg karty to beztroski wykonawca. Prawidłowe decyzje są podejmowane za Państwa, okoliczności układają się w najbardziej pomyślny sposób.
Gwiazdozbiór wodnika.
Wodnik przedstawiany jest w postaci człowieka, który wylewa wodę z dzbanu trzymanego w rękach. Oznacza skłonności do reformatorskiej, nowatorskiej działalności.
Kwiaty: aster, mieczyk, chryzantema.
Aster - to symbol smutku. Kwiat ten był uważany za dar od bogów, tarczę człowieka, jego amulet, część jego odległej gwiazdy. Dlatego symbolizowany przez niego smutek to uczucie żalu, brak możliwości.
Mieczyk - Pewnego razu wśród gladiatorów starożytnego Rzymu, którymi byli głownie jeńcy wojenni znalazło się dwóch Trakijczyków. Wierni swojej przyjaźni odmówili walki przeciwko sobie i wetkneli swoje miecze w ziemię. Gdy gladiatorów stracono, ich miecze zamieniły się w płomienne mieczyki. Od tej pory mieczyki uważano za kwiaty gladiatorów. Starożytni Rzymianie sporządzili z nich amulety.
Chryzantema - Szesnastopłatkowa chryzantema to narodowy kwiat Japonii. W naszym kraju chryzantema jest kwiatem używanym do uroczystości pogrzebowych, dlatego to symbol smutku i jesieni.

7 karo - Żona Epitemeusza Pandora otwiera puszkę
W wróżbach karta ta sygnalizuje katastrofalną sytuację. Problemy jest trudno rozwiązać. Karta ta niesie ze sobą wiele goryczy i niepokoju. Jednakże należy pamiętać że winę ponosi własna krótkowzroczność. Karta stanowi zapowiedź wydarzenia lub działania pociągającego za sobą łańcuch wydarzeń często nieodwracalnych.
Cześć dolna po prawej stronie - Człowiek pogrążony w smutku.
Ten róg karty wróży poważne niepowodzenia. Wszystko leci z rąk. Nie ma sensu angażować się w interesy jeśli rozkład wskazuje na tą kartę. Możliwe że rozpocznie się całe pasmo pecha.
Cześć dolna po lewej stronie - Nędzarz.
Ten róg nie jest ani lepszy od prawego. Stanowi zapowiedź ubóstwa, smutku, różnych nieszczęść, znacznych strat.
Gwiazdozbiór Erydan. Konstelacja półkuli południowej.
Gwiazdozbiór ten składa się z wielu gwiazd. Najjaśniejszą jest z nich Achernar to koniec rzeki Erydan. Jej wpływ obdarza szczęściem i sukcesem, szlachetnością. Jest to symbol hierarchii kościelnej.
Kwiaty: Dziurawiec, magnolia, narcyz.
Dziurawiec - to symbol wrogości.
Magnolia - symbolizuje oczarowanie, zachwyt i nadzieję. Druidzi obchodzili dni magnolii od 1 do 12 maja.
Narcyz - to symbol próżności, wyniosłości i egoizmu.

6 karo - Szczur wchodzi do paszczy spiącego krokodyla
W wróżbiarstwie szóstka karo jest kartą zdrowia, komfortu fizycznego i stabilnego położenia materialnego. Karta ta stanowi poważne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem którego źródło znajduje się w naszym otoczeniu. Należy zwracać uwagę na swoje kroki aby nie paść ofiarą obłudy. Może symbolizować że gdzieś koło nas czai się niebezpieczny człowiek. To niemoralna osoba jest zdolna do każdej intrygi aby osiągnąć swój cel.
Część dolna po stronie prawej - spadająca kometa.
W starożytności komety uważano za zły znak. Jej pojawienie się wiązano z grożącymi wojnami, suszami, klęskami żywiołowymi. Ten róg karty stanowi zapowiedź globalnych zmian w życiu i najprawdopodobniej niestety nie na lepsze.
Część dolna po stronie lewej - kobieta gra na gitarze, mężczyzna uderza w bęben.
Ten róg karty wskazuje na nieład, rozdzwięk, dysharmonia, próba pogodzenia ze sobą przeciwnych sobie całkiem nie do pogodzenia rzeczy np: kiedy przyjaciele nie mogą się pogodzić ich interesy nie idą dobrze. Złe rady i nieszczere stosunki doprowadzą do kryzysu finansowego.
Gwiazdozbiór Kasjopeja. Konstelacja półkuli północnej.
Alfa kasjopei to szedar. Gwiazda ta łączy powagę z beztroską.
Kwiaty: wrzos, kąkol, malina.
Wrzos - to symbol dochowania tajemnicy.
Kąkol - to szkodliwy pasożyt upraw zbożowych. Symbolizuje bezceremonialne wtrącanie się, poufałość. Malina - mitologia grecka przypisuje pochodzenie maliny nimfie Io. Nimfa ta wykarmiła dziecko maleńkiego zeusa, który ukrywał się przed Kronosem. Próbując uspokoić dziecko poraniła sobie piersi. Z kropel jej krwi pojawiły się na ziemi słodkie maliny.

5 karo - Faeton w rydwanie słońca mknie ku gwiazdozbiorowi skorpiona
Jako karta piątka karo to karta różnych nieprzyjemności, konfliktu interesów.
Karta ta stanowi ostrzeżenie - konieczne są rozsądek i rozwaga. Niekiedy karta stanowi ostrzeżenie przed grożącym urazem. Swoje zamierzenia należy przemyśleć gdyż to co robimy jest niebezpieczne.
Część dolna po stronie prawej - kobiety w trakcie kłótni.
Ten róg karty mówi o poważnych konfliktach z powodu krnąbrności i braku dobrej woli do słuchania i dostrzegania otoczenia. Konflikty te doprowadzą do straty czegoś ważnego, istotnego. Może to być zerwanie, zwolnienie z pracy itp.
Część dolna po lewej stronie - Człowiek w mundurze policyjnym.
Róg tej karty mówi o naruszeniu porządku społecznego lub otarcie się o prawo. Często pokazuje nasze działania które są niewygodne i krępujące dla otoczenia. W niektórych przypadkach może oznaczać karę do odsiedzenia w więzieniu, lub wyrok w zawieszeniu.
Gwiazdozbiór skorpiona.
Silna pozycja Antarasa w horoskopie człowieka czyni go upartym, kłótliwym i wybuchowym. Jednakże gwiazda ta ma też swoje pozytywne oddziaływanie. Obdarza zdolnościami strategicznymi, męstwem, nieokiełznanym brakiem skrupułów.
Kwiaty: Lewkonia, pierwiosnek, cykoria.
Lewkonia - to symbol wybuchowości.
Pierwiosnek - w czasach Greków stosowano pierwiosnek jako lekarstwo do leczenia stanów chorobowych, szczególnie, paraliżu i bólu stawów. to także symbol olimpijski.
Cykoria - Jej cykl zbierania w czas kiedy Jowisz znajduje się w znaku Strzelca lub słońce w znaku Lwa, przy tym w godzinę Wenus, posiada właściwości gojenia ran i wrzodów i sprzyja ich zbliźnieniu się.

4 karo - Czarodziejka Medea wręcza Jazonowi magiczną maść
W wróżbach czwórka karo to symbol powodzenia, sukcesu materialnego i kariery zawodowej. W sferze emocjonalnej karta ta mówi o wybuchu silnych uczuć. W finansach i pracy oznaczać będzie sukces i rozkwit - możliwa czyjaś istotna pomoc finansowa.
Część dolna po stronie prawej - Jazon rzuca proszek w smoka.
Ten róg karty mówi że znajdujemy się pod ochroną sił wyższych lub konkretnych ludzi. Konieczna większa wiara w siebie.
Cześć dolna po lewej stronie - Jazon przed rozjuszonym bykiem.
Róg tej karty symbolizuje lęki i niebezpieczeństwa ale trud zadany sobie się opłaci.
Gwiazdozbiór: Łabędź. Gwiazdozbiór półkuli południowej mieści się obok Cefeusza i smoka. Jego główne gwiazdy jaśnieją w formie wielkiego krzyża na tle drogi mlecznej. W konstelacji łabędzia znajduje się jasna gwiazda Deneb - ogon łabędzia. Sprzyja on działalności artystycznej i naukowej a także osiąganie dochodu w tych dziedzinach.
Kwiaty: Winorośl, pokrzywa, pieprz.
Winorośl - Symbolika winorośli jest sprzeczna. Jest ona zarówno rośliną z której otrzymuje się eucharystyczny napój "krew Boga"
Pokrzywa - symbolizuje symbol klątwy. Pokrzywie przypisywano właściwości diagnostyczne.
Pieprz - Czerwony pieprz strączkowy jest poświęcony Marsowi. W magii to symbol naporu woli i agresji.

3 karo - Kastor i Polideuks
Trójka zwykle symbolizuje dokumenty, prawnicze, ważne papiery. Karta ta wzywa do szczerości uczuć. W trudnych sytuacjach możemy polegać na pomocy wiernego przyjaciela. Ogólnie karta pomyślna oznacza osiągnięcie wytyczonych celów, poprawę sytuacji dzięki odpowiedniej dozie uporu i samozaparcia.Wskazuje na owocną współpracę w dowolnej strefie życia.
Część dolna po prawej stronie - człowiek na koniu.
Ten róg karty mówi o sukcesie osiągnietym dzięki pomocy przyjaciela, krewnego lubb dzięki określonym kontaktom. Ktoś okaże swoją pomoc.
Część dolna po lewej stronie - Dwie palmy.
Rozpatrywane związki są stateczne i niezachwiane. W działalności zawodowej bez istotnych zmian ani dobrze ani źle. Można zobaczyć pewien zastój.
Gwiazdozbiór Bliźniąt.
W tej konstelacji szczególną uwagę należy zwrócić na dwie gwiazdy kastor i polkus. Kastor obdarza ludzi dobrodusznością a polkus skłania człowieka do arogancji, agresywności i despotyzmu.
Kwiaty: Bagno, kozłek lekarski, rozmaryn.
Bagno - stanowi symbol duchowego pokrewieństwa.
Kozłek lekarski - Posiada on potężną energię Słońca i pomaga w stanach wyczerpania energii życiowej. Kozłek mówi o stanie ducha.
Rozmaryn - kwiat rozmarynu symbolizuje głęboką podświadomą pamięć. Uważano go za podstawowy środek w leczeniu chorób.

2 karo - Dziecko siedzi na kozie
W wróżbiarstwie dwójka karo mówi zwykle o otrzymaniu listu o charakterze prywatnym bądź oficjalnym. To szczęśliwa karta - może stanowić zapowiedz narodzin dziecka. W bardziej sensie ogólnym bezpieczeństwo i powodzenie wszystkich rozpoczynanych przedsięwzięć.
Cześć dolna po prawej stronie - Młoda kobieta przed wróżką.
Ten róg karty stanowi zapowiedz spełnienia najbardziej niezniszczalnych nadzieji. Niekiedy wskazuje na obecność opiekuna i krewnego, przyjaciela.
Cześć dolna po lewej stronie - młoda kobieta przed Eugenią boginią brzemienności.
Ten róg karty symbolizuje płodne siły przyrody. Oznacza stan naturalny wszystkich wydarzeń. Obdarza takimi cechami jak łagodność, szlachetność.
Gwiazdozbiór: Zając. Niewielka konstelacja półkuli południowej.
Jak podaje Eratostenes, Hermes umieścił to zwierzę pośród gwiazdozbiorów za jego spryt i bystrość.
Kwiaty: Goryczka, nagietek, mirt.
Goryczka - Nazwa pochodzi od imienia starogreckiego króla Gentiusa, który wykorzystywał tę roślinę w celach leczniczych. Zawiera w sobie siły Marsa i słońca.
Nagietek - Kalendy to pierwszy dzień każdego miesiąca poświęcony Junonie opiekunce rodziny i kobiet najwyższej bogini rzymskiego Panteonu.
Mirt - Mirt jest uważany za symbol nadzieji.

  •  KARO  •  PIK  •  TREFL  •  KIER  •