Karty Tarota
 

..::TAROT::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::CYGAŃSKIE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::KLASYCZNE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::LENORMAND::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady


        O mnie
    www.wrozbita.pl
        Kontakt
        Księga Gości
        Chat
        POLECAM

Top 150 Stron Ezoterycznych

 
Arkana Wielkie

Arkana wielkie to grupa archetypów tarota w skład, który wchodzą 22 karty. Karty te tworzą grupę kart oznaczonych cyframi rzymskimi. Początek szeregu otwiera karta głupiec oznaczona kartą 0 lub 22 ponieważ głupiec jest kartą ruchomą a koniec szeregu zamyka karta świat. Poznając karty tarota można poruszać się na różnych płaszczyznach. Możesz podążać najpierw scieżką kabalistyczną, zgłębiać znaczenie i symbolikę kart. Innym podłożem może być zbadanie historycznego podłoża tarota, pochodzenia i symboli. Jak wszystkie inne warstwy znaczeniowe Wielkich Arkanów tu także nie da się oddzielić od pozostałych kart. Arkana Wielkie są systemem filozoficznym o archetypowym znaczeniu. Pojawia się pytanie co to jest archetyp i co może sygnalizować w rozkładzie. Posługując się prostym językiem można uznać je za wewnętrzne przewodniki, które towarzyszą nam przez całe życie od narodzin aż do śmierci. Stopień archetypów tarota zależy od naszej wyobraźni, fantazji, jak i również działań. Duże arkana są odbiciem zjawisk zachodzących w przyrodzie, którym w mitologi greckiej nadawano cechy osobowe.

Żywioły w kartach

Buławy:
To żywioł ognia, który w tarocie jest symbolem energii życiowej uważany za siłę napędową tkwiącą w każdym człowieku. Buławy też odnoszą się też do ludzkich działań, które uwieńczone są sukcesem, zdobyciem prestiżu i uznania społecznego. Ludzi charakteryzowanych przez buławy cechuje ognisty temperament, nowatorstwo. Buławy to również życie erotyczne człowieka, jego seksualność oraz upodobania w tej dziedzinie. Karty buław nie ostrzegają i nie chronią przed niebezpieczeństwem. Buławy to grupa kart optytmistycznych.

Kielichy:
To żywioł wody. Tarotowe kielichy symbolizują uczucia a więc miłość, szczęście ale również łzy, wzruszenia. Kielichy mówią o kreatywności danej osoby i jej uzdolnieniach artystycznych. Pozwalają zrozumieć emocjonalność danego człowieka i jego podejście do innych osób. Ludzie których symbolizują kielichy posiadają dużą wrażliwość, sensytywność oraz dużą zmienność nastrojów. Osoby takie mają tendencje do mocnego przeżywania a czasami nawet skłonność ucieczki w świat wewnętrzny. Kielichy mówią o wyobraźni oraz fantazji i świecie marzeń każdego człowieka, które mogą być zrealizowane jeśli będzie do tego odpowiedni impuls. Kielichy mówią również o braku chęci do podejmowania decyzji oraz o pasywności.

Miecze:
Żywioł mieczy to symbol myśli i żywioł powietrza. Symbolizuje go intelekt. Karty mieczy to ból, konflikty, kłótnie i cierpienie. Miecze są odbiciem myśli powstających w naszym umyśle. Bez powiązania myśli z rzeczywistością nie można wiele zdziałać. Domeną mieczy jest pobudzanie umysłu do myślenia - gdzie każą człowiekowi oceniać, decydować, rozstrzygać. Miecze mogą okreslić zaburzenia w sferze której dotyczy, poinformować o specyficznych ograniczeniach umysłowych, niechęci do wysiłku intelektualnego oraz blokadach umysłowych.

Monety:
Denary to żywioł monet. Monety poruszają się na kartach swobodnie i nie muszą zużywać wiele energii by przenieść się w dowolne miejsce. Przystosowane są do szybkościi częstych zmian kierunku czego ciagle wymagaod nich życie. W przebywaniu z kartami monet człowiek może doznać uczucia spokoju. Kolor ten wyjaśninam pochodzenie majątku danej osoby czyli to czy został on przez nie odziedziczony czy otrzymano go na wskutek manipulacji.