Karty Lenormand
 

..::TAROT::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::CYGAŃSKIE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::KLASYCZNE::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady

..::LENORMAND::..
        Historia
        Karty
        Rozkłady


        O mnie
    www.wrozbita.pl
        Kontakt
        Księga Gości
        Chat
        POLECAM

Top 150 Stron Ezoterycznych

 
Historia Kart Lenormand

Od zarania dziejów człowieka zawsze fascynowała przyszłość i jej chęć poznania. Człowiek chciał zawładnąć czasem i zapanować nad wydarzeniami. W tych czasach kiedy ludzkość nie posiadała dostatecznej wiedzy - do wróżenia i przepowiadania przyszłości używała prostych technik wróżbiarskich np: wróżono z zachowań ptaków, wnętrzności zwierząt itp. Jedną z najbardziej znanych metod stało się wróżenie z kart. Jest wiele tez i hipotez na temat pochodzenia kart, trudno zliczyć np: karty Tarota przywędrowały do południowej Europy z Indii przez Arabie. Karty cygańskie jak sama nazwa wskazuje rozpowszechnili cyganie wędrując po Europie.Karty klasyczne przywędrowały z Persji stąd ich nazwa kabała perska. A karty Lenormand? Karty lenormand są mało znane jak karty cygańskie. Talia kart Lenormand narodziła się w Francji w XIX wieku za jej twórczynię należy uznaćFrancuzkę Marię-Annę Adelaidę Lenormand. Urodziła się ona 27 maja 1772 roku w Alancoine na przedmieściach Paryża w bogatej rodzinie. Przyjście na świat Marii Lenormand nie było w szczęśliwych okolicznościach. Jak podają źródła historyczne w 8 miesiacu ciąży jej matka upadła. Upadek spowodował uraz nogi, barku i głowy. Bóle głowy pojawiały się często które u Marii Lenormand - zwiastowały one zmianę pogodylub czyjeś nieszczęśliwe wydarzenia. Maria szybko się zorientowała że jest inna od innych ludzi. Często widzenia przeplatały się ze światem niesłyszalnym dla otoczenia. Po ukończeniu szkoły parafialnej i przyjęciu sakramentu komunii roddzicę postaniowili oddać Marię do klasztoru benedyktów. Życie klasztorne wywarło duży wpływ na Lenormand. Poznała starożytny język, odkryła tajemną symbolikę cyfr oraz zaznajomiła się z roślinami. Po skończeniu pobytu klasztornego Anna Lenormand zajmowała się wróżeniem z kart. Po pewnym czasie w latach 1790 w raz z przyjaciółmi otworzyła swój salon wróżbiarski gdzie udzieliła pomocy chętnym. Sława Lenormand rozeszła się szybko bowiem w krótkim czasie stała się konsultantem ważnych osobistości. Odwiedzały ją znamienite osobistości jak: Marat, Saint - Joust i Robespierre gdzie wszystkim trzem przepowiedziała gwałtowną śmierć. Lenormand przepowiedziała Napoleonowi koronę, kleskę francuskiej armii, rozwód z żoną Józefiną. Po przepowiedzeniu i sprawdzeniu się przepowiedni Lenormand popada w niełaskę Napoleona. Od tego momentu odsunęła się od polityki. Umiera 23.06.1843 roku zostawiająć po sobie kilka książek -pamiętników o uwczesnych ludziach oraz niewielką ksiażeczkę o przepowiadaniu przyszłości. Nikt nie wie jakimi kartami posługiwała się ta francuska wróżbitka. Nie zachowały się na ten temat żadne zapiski.

Praktyczne wskazówki do kart

Jak w każdej technice kartomancji istnieją swoiste sposoby nauki kart, tak samo karty Lenormand posiadają swój zapoznania się z nimi. Nauka korzystania z kart Lenormand różni się od nam znanych. Tutaj całkiem zapoznajemy się inaczej. Z kartami wróżki Lenormand należy się zapoznać w pierwszej kolejności nie z pojedynczymi kartami a całymi grupami mitologicznymi. Aby opanowac perfekcyjnie te karty należy przyswoic sobie każdy mit i odnaleźć podobieństwo tego mitu w swoim zyciu. Jak podają źródła nalezy rozpocząć od zapoznania się z centralnym wizerunkiem karty (mity), potem należy zapoznać się z wizerunkami dolnymi.
Należy pamiętać że dolne wizerunki nie są wykorzystywane we wszystkich rozkładach. Na kartach lenormand umieszczone są talizmany i mogą one dać dużo cennych wskazówek przy wyborze talizmanu. Kolejną kwestią sa kolory jednak nie odgrywają one istotnej roli w tej tali. Każda taka talia posiada gwiazdozbiór - to kolejna ciekawostka dla tych wszystkichco interesują się astrologią. W skład kart Lenormand wchodzą też karty alfabetu łacińskiego i figury geomantyczne. Do pracy z tymi kartami zalecałbym założenie sobie dzienniczka do notowania zapisków i przemyśleń w trakcie pracy z kartami. Talie tą wykorzystuje się do pracy przepowiadania przyszłości. Również bardzo ważne jest zadawanie pytań. Nie należy zadawać kartom pytań typu "Co mam robić aby być szczęśliwym, albo jak będzie wyglądał mój przyszły partner (partnerka)". Talia kart powinna być własnością jednej osoby.